www.rashlanut-refuit.org

הפסקת הריון שלא נתגלה על ידי גניקולוג לאחר החדרת התקן תוך רחמי

הפסקת הריון שלא נתגלה על ידי גניקולוג לאחר החדרת התקן תוך רחמי

בית המשפט קיבל תביעת רשלנות רפואית בהריון אשר הוגשה על ידי אישה שלא ידעה על כך שהיא בהריון וההריון הופסק במסגרת טיפולים להחדרת התקן תוך רחמי. האישה הגיעה למרפאתו של הגניקולוג הנתבע על מנת להתקין ברחמה התקן למניעת הריון.

 

האישה העידה בתצהירה בבית המשפט כי טענה בפני הגניקולוג שהיא חוששת שהיא בהריון בגין איחור בקבלת מחזור. הרופא הנתבע לא ערך לתובעת בדיקה וגינאלית או אולטראסאונד. במקום זה, הרופא בחר לבצע לתובעת בדיקת PAP ולקבוע לה תור להחדרת ההתקן התוך רחמי.


התובעת טענה כי היא הייתה סבורה שהרופא ביצע בדיקה וגינאלית ונשללה עובדת היותה בהריון. עם זאת, לאחר מספר שבועות הופתעה היא לגלות שהיא הרה. הגניקולוג הנתבע מסר לתובעת כי ניתן להמשיך בהריון תקין גם עם התקן תוך רחמי. עם זאת, בעקבות בירורים שעשתה התובעת בנושא, ובהם גילתה היא שישנן דעות הסוברות שמדובר בסכנה ממשית לאם ו\או לעובר, גמרה היא אומר להפסיק את ההריון.

 

האם ההריון היה מופסק לולא הסכנה?


התובעת טענה כי חרף העובדה שהייתה היא מעוניינת בהחדרת התקן תוך רחמי, לו הייתה היא יודעת שהיא בהריון, לא היה ההריון מופסק. הגניקולוג הנתבע טען להגנתו כי למעשה התובעת ביקשה להפסיק הריון בלתי מתוכנן למרות שנאמר לה מפורשות שההריון יכול להסתיים בלידה בריאה ורגילה גם עם התקן תוך רחמי.


השופט קיבל את טענותיה של האישה וקבע כי יש להטיל רשלנות רפואית על הרופא הנתבע. בפסק הדין נכתב כי רשלנותו הרפואית של הגניקולוג נבעה מכך שבמועד הגעתה הראשוני של התובעת למרפאתו, היה עליו לעשות הכל בכדי לאשש את תלונותיה של האישה בדבר היריון.

 

האיחור בווסת, אמר השופט, היה אמור להדליק במוחו של הנתבע נורה אדומה. בפסק הדין נכתב כי היה על הרופא להפנות את התובעת לבדיקות דם לבחינת אפשרות של הריון, בטרם החדרת ההתקן. כמו כן, רשלנות רפואית נוספת אשר עמדה כנגד הרופא הייתה אי החתמתה של התובעת על טופס הסכמה מדעת כפי שדורש חוק זכויות החולה.


בית המשפט הוסיף כי במקרה דנן התקיים קשר סיבתי בין רשלנותו הרפואית של הגניקולוג נתבע ובין הפסקת ההריון נשוא התובענה. התובעת זכתה לפיצויים מבית המשפט בסך 100,000 שקלים וזאת בעקבות הכאב והסבל אשר נגרמו לה מהפרשה. השופט התייחס בפסיקת הפיצויים לקושי המוסרי הנובע מהפסקת הריון ומכך שדובר באישה אשר מלכתחילה לא הייתה מעוניינת להיות בהריון.


 

יש לך שאלה בנושא? מלא/י פרטיך כאן

שלח

מאמרים ופסקי דין נוספים בתחום

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח כריתת רחם - פגיעה בעצב

פגיעה בעצב עקב ניתוח כריתת רחם רשלני - התובעת עברה ניתוח לכריתת רחם וטפולות בבית חולים ע"ש קפלן ברחובות שנמצא תחת ניהולה ו/או בבעלותה של הנתבעת, קופת חולים של ההסתדרות הכללית.  

פיצוי בגין רשלנות רפואית בטיפול פוריות

התובעים אשר סבלו שניהם מבעיות פוריות, הגיעו לנתבע לביצוע טיפולי פוריות והפרייה חוץ גופית. לתובעים נולדו שתי תאומות אולם אחת מהן סובלת משיתוק 

פסק דין בנוגע לזריקת אפידורל רשלנית - התפתחות תסמונת Drop Foot

האם בעקבות זריקת אפידורל שנעשתה תוך רשלנות רפואית - נגרמה לתובעת תופעת Drop Foot 

פיצויים לאחר רשלנות רפואית בביצוע ניתוח למטופל הסובל מאיטמות במעי הגס

התובע נולד סובל מתסמונת רשלנות רפואית vater. התובע נזקק ובין היתר לניתוחים לתיקון מום בוושת ובקנה הנשימה ולקיבוע אבי העורקים. לאחר מכן נותח התובע בשיטת פניה לפתיחת איטמות המעי הגס... 

רשלנות רפואית בטיפול על ידי מתמחה - לידה תוך מתן פטוצין

האם ביצוע הלידה על ידי רופא מתמחה, ולא רופא מומחה, למרות מצבה הפתולוגי המורכב של האישה, מהווה רשלנות רפואית של בית החולים? האם מתן פטוצין לזירוז הלידה מחייב השגחה של רופא מומחה? קראו עוד... 

האם מתמחה אשר לא אבחן מחלה ולא התייעץ עם רופא מומחה התרשל?

האם רופא מתמחה חייב להתייעץ עם רופא בכיר ממנו במקום בו הוא אינו משכיל לאבחן את המחלה ממנה סובל המטופל? 

אבחון מאוחר של גידול סרטני בשלפוחית השתן, האם רשלנות רפואית?

האם אורולוג איחר באבחון הגידול הסרטני ואי לכך חשוף הוא לתביעה בעניין רשלנות רפואית? קראו עוד... 

רשלנות רפואית - מעקב אחרי טיפול

האם מדובר ברשלנות רפואית במקום שבו רופא לא עורך מעקב כנדרש אחרי ביצוע ההוראות הרפואיות (תרופות, המנעות מפעילות, צילומי רנטגן, צום לפני ניתוח ועוד)... 

חוות דעת רפואית רק לאחר 19 שנה, האם התיישנות?

האם תביעה בעניין רשלנות רפואית במחלקת בריאות הנפש בבית החולים תידחה מחמת התיישנות? 

בקשה להוסיף את בית החולים "אסף הרופא" לכתב תביעה

אסף הרופא - האם ניתן להוסיף את בית החולים "אסף הרופא" כצד בתביעה שעניינה רשלנות רפואית בבדיקת אולטראסאונד והולדה בעוולה של תינוקת הסובל משיתוק מוחין? 

תביעה בגין רשלנות רפואית בבית חולים והפעלת חוק חקירת סיבות מוות

האם ניתן להפעיל את סעיף 19 לחוק חקירת סיבות מוות כאשר מדובר בהליך בגין רשלנות רפואית? 

תביעת רשלנות בהריון לאחר אי הפניה לדיקור מי שפיר למרות כליות עובר גדולות

האם הרופאים היו צריכים להפנות אישה לדיקור מי שפיר לאחר שאובחנו אצל העובר כליות גדולות, בגבול העליון של הנורמה? האם רשלנות באבחון תסמונת דאון? 

תביעה נגד בית אבות בגין רשלנות לאחר נפילת קשישה במסיבת פורים

קשישה נפלה בבית אבות. האם מדובר בנפילה שהתרחשה בגין רשלנות הצוות הרפואי? 

אבנדיה ורשלנות רפואית - תביעה ייצוגית והסדר פשרה על סך 12 מיליון ש"ח

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר הסדר פשרה על סך 12 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית במתן תרופה בנוגע לאבנדיה... 

מטופל נפל בבית חולים בגין רשלנות רפואית בהשגחה עליו

בית המשפט פסק פיצויים עבור בני משפחתו של אדם שנפל בבית חולים בגין רשלנות בהשגחה עליו... 

רשלנות בבית החולים אסף הרופא ופיצויים בגין אובדן שיניים תותבות

הצוות הרפואי בבית החולים אסף הרופא, בעת העברת מטופלת מחדר לחדר, גרם לאובדן שיניים תותבות...  

התחשבות בנסיבות אישיות בפסיקת הוצאות לאחר דחיית תביעת רשלנות

המערערת ניהלה הליך משפטי ארוך ומתיש בבית המשפט המחוזי במסגרת תביעת רשלנות רפואית. האם בית המשפט יתחשב בנסיבותיה האישיות בבואו לפסוק כנגדה הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין? 

בית המשפט דחה תביעת רשלנות רפואית שהוגשה נגד וטרינר סוסים

מהי רשלנות רפואית של וטרינר? האם וטרינר סוסים התרשל ועל כן מתה סייחה? האם היה ניתן להעניק לסייחה טיפול אנטיביוטי קודם לכן? 

חיסיון דו"ח בדיקה פנימי בבית החולים בתביעת רשלנות

הוגשה תביעת רשלנות רפואית בגין אירוע אשר נערכה לגביו בדיקה פנימית בבית החולים. האם בית החולים יחשוף את המסמך בפני המשפחה? 

תביעה בגין רשלנות רפואית בבחירת אופן טיפול בשבר בזרת

האם הרופאים אשר טיפלו בשבר בזרת בחרו בטיפול השמרני במקום לנתח את התובע? האם מדובר ברשלנות רפואית? תגיות: תעלת הכפית, מקרי מוות, אבחון סרטן, צנתור, Lennox-Gastaut, פרוטזה, מדיאסטינום, הזרקת פרמין,